Bingo – kas ir šī spēle un kāpēc to uzskata par azartspēļu izklaides klasiku?

Neskatoties uz milzīgo tiešsaistes spēļu daudzveidību, bingo joprojām ir viens no populārākajiem izklaides veidiem. Pastāv daudz tās variāciju, un katrā no tām ir savas īpatnības.

Bingo vēsture

Šī spēle interesē daudzus lietotājus. Nereti to sauc par loterijas priekštecēju, un tas patiešām tā ir. Runājot par noteikumiem, spēlētājam vienkārši jāsavāc kombinācija no gadījuma skaitļiem, izsaucot “Bingo!”. Taču tas ir visvecākais variants, un tā spēlēja pat uz pilsētu ielām, pulcējoties grupās.

Šāda izklaide sāka savu pastāvēšanu XVI gadsimtā, to izdomāja Itālijā. Dažu gadsimtu laikā bingo parādījās Francijā, bet zem nosaukuma Le Lotto. Vācijā to padarīja par vairāk matemātisku un loģisku.

ASV bingo kļuva populārs XX gadsimtā, un līdz šai dienai tas joprojām ir viens no populārākajiem izklaides veidiem. Turklāt tas ieguva daudz variāciju.

Populārākie bingo veidi

Vispopulārākais tiek uzskatīts par klasisko bingo, kurā tiek izmantotas 75 bumbiņas. Bet jāatceras, ka bumbiņu skaits ietekmē spēles rezultātus – jo to ir mazāk, jo ātrāk var salikt kombinācijas. Neklasiskās variācijās tiek izmantots cits bumbiņu skaits, un kartītes var būt ar citām kombinācijām, paredz noteiktu spēlētāju mijiedarbību.

  • Diezgan populāra tiek uzskatīta par spēli Bingo ar 30 bumbiņām, kas paredz salīdzinoši īsus raundus un ar mazām kartītēm.
  • Variācijā Bingo ar 90 bumbiņām tiek izmantotas kartes 3 uz 5, šeit spēlētājam jāveido vesela rinda un jāsavāc pilna karte.
  • Spēlē Bingo ar 80 bumbiņām tiek izmantotas kartes 4 uz 4, raundi ir pietiekami garie, un darbojas visas variācijas līnijas. Ir arī eksotiskas kombinācijas, kas patīk daudziem lietotājiem.

Nestandarta bingo variācijas

Papildus iepriekšējiem variantiem, pastāv arī citas spēles tipi, kas ir diezgan interesanti.

  • U-Pick-Em. Šajā variācijā spēlētāji paši izvēlas numurus un salīdzina tos ar nepieciešamajām kombinācijām, kas nedaudz atgādina keno.
  • Nāvējošais bingo. Neskatoties uz tik skarbo nosaukumu, spēle paredz apgrieztu veidu. Tas nozīmē, ka spēlētājam nedrīkst sakrist kombinācija, un paši mači ilgst diezgan ilgi.
  • Bonanza. Spēle izskatās kā klasiskais bingo ar 75 bumbiņām, bet šeit sākumā lietotājs saņem 43 numurus.
  • Blackout. Šajā variācijā jāaizver visas šūnas. Tāpēc pats process var būt ļoti garš.
  • Matemātiskais bingo. Šī spēle ļauj pat attīstīt savas matemātiskās zināšanas – tā spēlētājs būs atrisināt dažādas formulas.

Pastāv arī citas bingo variācijas, kas patīk daudziem lietotājiem. Šādas spēles piesaista uzmanību ar savu daudzveidību. Turklāt, neskatoties uz to seno izcelsmi, tās joprojām ir diezgan populāras.

Komentēt