Pieci faktori, kas ir svarīgi, izvēloties spēļu automātu

Ir simtiem spēļu automātu – katram izstrādātājam ir iespaidīga dažādu spēļu kolekcija. Spēlētāji, izvēloties spēļu automātu, vispirms to vizuāli novērtē, tehniskajām specifikācijām uzmanību pievērš ne visi un ne vienmēr. Labāko spēļu automātu, ekspertu domās, ir grūti nosaukt, jo katram spēlētājam ir savas vērtēšanas kritēriji. Apskatīsim galvenos parametrus, kas objektīvi atšķir vienus spēļu automātus no citiem.

1. Ruļļu skaits

Lielākajai daļai mūsdienu spēļu automātu ir pieci ruļļi, katrā no tiem ir trīs attēli. Ir arī automāti ar četriem, sešiem un citu skaitu ruļļu. Bet šādi automāti tiek uzskatīti par retumu. Vēl viena populāra spēļu automātu kategorija ir trīs ruļļu spēļu automāti. Pēc ruļļu skaita tie atgādina vairāk nekā simts gadus senus mehāniskos “vienročus bandītus”. Ja jums ir svarīga spēles vienkāršība un skaidri noteikumi, tad labāk izvēlēties trīs ruļļu spēļu automātus. Tiem reti ir bezmaksas griezieni vai minispēles, bet dažreiz tiek piedāvāti īpaši simboli. Parasti laimesta simboli ir augļi.

2. Īpašo simbolu klātbūtne

Ne visi spēļu automātu simboli veic standarta funkcijas – veidot laimesta kombinācijas pēc sakritībām apmaksātajā laimesta līnijā. Dažiem simboliem ir prioritāte un īpašas funkcijas. Visbiežāk spēļu automātos sastopami trīs īpašo simbolu veidi: wild, scatter un bonus. Wild tiek dēvēts arī par “mežonīgo” simbolu, jo tas var pārvērsties par nepieciešamajiem pamatsimboliem, lai veidotu laimesta secību. Dažreiz wild var izplesties uz visa ruļļa, kā arī dubultot summu laimesta kombinācijā, kurā tas piedalās.

Scatter ir izkaisījuma simbols. Tā galvenā priekšrocība ir spēja veidot laimesta secības bez piesaistes pie ruļļiem atzīmētajām laimesta līnijām. Parasti scatter aktivizē bezmaksas griezienus, bezmaksas griezieni tiek piešķirti pēc vismaz trīs scatter simbolu parādīšanās uz ruļļiem.

Bonus pats par sevi nav apmaksāts, bet noteikts skaits vienlaicīgi ekrānā parādījušos bonusu sāk minispēli. Minispēle parasti ir veltīta spēļu automāta tematikai, tā var norisināties vairākos posmos.

3. Tematika

Šeit viss ir atkarīgs no spēlētāja gaumes un interesēm. Izstrādātāji piedāvā spēļu automātus ar dažādām tēmām. Piemēram, augļi, nauda, dārgakmeņi, bieži automāti veltīti populāru filmu vai seriālu sižetiem. Dažreiz spēlētāji izvēlas automātus tikai pēc tematikas – tas nav pilnīgi pareizi, ir jāņem vērā arī spēļu automātu ierīces īpatnības. Labi, ka dažādiem izstrādātājiem var atrast dažādas funkcionalitātes spēļu automātus, kas veltīti vienai un tai pašai tēmai.

4. Riska spēle

Dažiem spēlētājiem pamatspēlē piedzīvotās emocijas un adrenalīns ir nepietiekami. Tāpēc izstrādātāji ir iekļāvuši lielākajā daļā mūsdienu spēļu automātu riska spēli. Visbiežāk tā ir vienkārša pokera partija, kurā ir jāuzmin augstāka nomināla karte. Dažos automātos tā vietā, lai uzminētu kartes nominālu, ir jāuzmin kartes krāsa. Retāk sastopami spēļu automāti, kuros riska spēlē ir jāuzmin kartes mastu. Jāatceras, ka riska spēles likme ir spēlētāja iepriekšējā raunda laimests. Ja spēlētājs nepareizi uzmin iznākumu, viss laimests tiek pārskaitīts kazino ienākumos.

5. Laimesta līniju skaits un iespēja izvēlēties to skaitu

Lielākajai daļai piecu ruļļu spēļu automātu ir 15-20 laimesta līnijas, parasti spēlētājam ir atļauts izvēlēties aktīvo secību skaitu. Trīs ruļļu automātos pieejamo laimesta līniju skaits var būt ierobežots līdz pieciem. Daudzos jaunos spēļu automātos ir tendence uz fiksētām laimesta līnijām, kad spēlētājam ir jāspēlē vienlaikus pēc visām pieejamajām secībām.

Dažos automātos ražotāji ir pilnībā atteikušies no tradicionālā laimesta līniju komplekta. Spēlē piedalās noteikts kombināciju skaits, piemēram, 243 vai 1024. To izvietojuma shēma uz ruļļiem netiek parādīta, un spēlēt var tikai vienlaikus pēc visām secībām. Spēlētājam tiek lūgts izvēlēties tikai likmi, ko viņš izdarīs uz viena ruļļa griešanas.

Komentēt